Aspira Business Centre - nová administrativní budova

12.07.2016

Nová administrativní budova v pražských Nových Butovicích.

Společnost Livesport, přední světový poskytovatel sportovních výsledků, dne 29. 6. 2016 slavnostně položila základní kámen budovy Aspira Business Centre. Kancelářské prostory o rozloze 18 000 metrů čtverečních v pražských Nových Butovicích plánuje dokončit v listopadu 2017.

Chytré bydlení přináší celou řadu výhod

08.07.2016

Jedná se o bytový koncept, který dělá váš domov spokojenější a bezpečnější. Za úspěchem Chytrého bydlení stojí již stovky spokojených obyvatel bytů, které jeho benefity oceňují.

Při rozhodování, jaký nový byt si pořídit, se zohledňuje cena, lokalita, úspora energií, ale i další kritéria. Nezapomenulo se například ani na moderní technologie! Představte si, že svůj domov můžete ovládat jednoduše odkudkoli na světě...

 

 

04.07.2016

Zákon upravuje celou řadu oblastí týkajících se poskytování úvěrů, včetně úvěrů na bydlení – hypoték a úvěrů ze stavebního spoření. Zde jsou 3 otázky a odpovědi, které by vás mohly v souvislosti s novým zákonem zajímat. 

3 NEJČASTĚJŠÍ OTÁZKY K NOVÉMU ZÁKONU O ÚVĚRU PRO SPOTŘEBITELE

 

04.07.2016

1. Jaké jsou z pohledu klienta nejvýraznější změny nového zákona v oblasti hypotečních úvěrů? 

Klient obdrží mnohem více informací a to jak ve fázi před posouzením žádosti o úvěr, tak po jeho schválení a v průběhu splácení. Nová pravidla se dotknou také reklamy. Jakmile se v reklamě objeví úroková sazba nebo jiná informace o ceně úvěru, součástí sdělení bude muset být i informace, za jakých podmínek je klient úvěr schopen získat a kolik jej bude stát.

Další výraznou novinkou jsou rozšířené možnosti předčasného splacení. Zcela bez poplatku bude možné úvěr splatit, pokud se jedná o splacení úvěru z pojistného plnění určeného k zajištění úvěru (např. úvěrové pojištění) nebo v případě závažných životních situacích jako je úmrtí, dlouhodobá nemoc nebo invalidita klienta, jeho manžela nebo partnera. 

Mezi klienty však nejvíce nyní rezonuje možnost bezplatně splatit vždy jednou za rok až 25% zůstatku úvěru a omezení poplatku za předčasné splacení v případě prodeje nemovitosti. Pokud dojde k prodeji nemovitosti, která sloužila jako zástava úvěru a od podpisu úvěrové smlouvy uplynuly alespoň 2 roky, klient bude moci úvěr splatit za poplatek odpovídající 1% z předčasně splácené části úvěru max. 50 tis. Kč. 

2. Vztahuje se nový zákon a tím pádem i podmínky předčasného splacení také na úvěry ze stavebního spoření?

Úvěry ze stavebního spoření a překlenovací úvěry budou upraveny zákonem o stavebním spoření i novým zákonem o úvěru pro spotřebitele. Protože jsou tyto úvěry účelově určené na investici do bydlení, dá se říci, že budou v režimu úvěru na bydlení, včetně pravidel pro předčasné splacení, což může být pro klienty výhodné. 

Nový zákon se však bude vztahovat i na tzv. americké hypotéky. Americká hypotéka se do účinnosti zákona považuje za spotřebitelský úvěr s právem předčasného splacení za 1%. Za nového zákona se americké hypotéky (i ty stávající) budou považovat za úvěr na bydlení, protože mají nemovité zajištění a budou na ně platit pravidla předčasného splacení jako pro úvěry na bydlení. A ty mohou být v konkrétním případě méně výhodné, než jsou v současnosti. Na druhou stranu pokud budou mít klienti ve smlouvě uvedeno, že mohou předčasně splatit za poplatek 1%, bude mít toto ujednání přednost.

3. Od kdy bude nový zákon platit?

Výsledek projednání Senátem bychom měli znát na začátku července, pokud bude projednání znamenat schválení zákona, mohl by zákon nabýt účinnosti do konce roku 2016.  

Zdroj: GOLEM FINANCE s.r.o.

 

 

28.06.2016

Praha nabízí klientům nepřeberné množství lokalit pro nákup nemovitostí. Vyberou si zde nejen milovníci víru velkoměsta, ale také ti, kteří preferují přírodu a klidné prostředí. Mezi oblíbené lokality patří Praha 4.

SOUČASNÝ STAV TRHU NEMOVITOSTÍ V PRAZE

 

28.06.2016

Ceny jednotlivých novostaveb i starších nemovitostí se nedají paušalizovat jednoznačně, vzhledem k tomu, že jde o rozsáhlá území. Vzrostly však i ceny bytů po rekonstrukci. Omezený počet je také vhodných pozemků na vlastní novostavbu, zejména v části Praha 4. Naopak velký rozmach zažívají novostavby a developerské projekty v Praze 8. Můžete se zde těšit na výstavbu nových bytů, dobrou dopravní dostupnost i občanskou vybavenost.

Prodej bytů a zejména nově vystavených se zvýšil v Praze o téměř 25% a největší zájem je o bytové jednotky o velikost 2+kk. Realitní trh obecně zažívá v letošním roce nebývalý boom. S větší poptávkou po nemovitostech nejen v Praze nastává i zdražování novostaveb a bytů po rekonstrukci. Zájem je také o menší byty, které poslouží také jako výhodná investice a v nabídkách realitních kanceláří v Praze se téměř neohřejí.

Lidé se navracejí čím dál více do měst a nákup novostavby v Praze je proto velmi výhodnou nabídkou. Důvodem návratu do měst je větší občanská vybavenost, snadná dopravní obslužnost, napojení na dálnice, apod. Motivací pro návrat do novostavby v Praze jsou nízké úrokové sazby hypoték. Banky se předhánějí v nabídkách a tak není problém získat hypotéku s 2% úrokem při pětileté fixaci. Vzrostl také počet cizinců, který nakupuje novostavby v Praze až o 8% oproti roku 2014. Důvodem jejich zájmu je výhodná poloha Prahy a její atraktivita. 

Zdroj: www.prahapudnibyty.cz

 

 

22.06.2016

Celková hodnota realitních transakcí, které proběhly v prvním kvartále 2016, činila 340 miliónů EUR. Na tomto objemu se z více než 50% podílely investice do mimopražských obchodních center, hypermarketů, supermarketů a retail parků. Meziročně klesl objem investic o 63% a mezikvartálně o 12%.

NOVINKY Z REALITNÍHO A INVESTIČNÍHO TRHU

 

22.06.2016

Celková hodnota realitních transakcí, které proběhly v prvním kvartále 2016, činila 340 miliónů EUR. Na tomto objemu se z více než 50% podílely investice do mimopražských obchodních center, hypermarketů, supermarketů a retail parků. Meziročně klesl objem investic o 63% a mezikvartálně o 12%. Důvodem tohoto propadu byl zejména prodej nákupního centra Palladium a logistického parku Panattoni Park Prague Airport, které se uskutečnily v prvním čtvrtletí loňského roku (tyto dvě transakce představovaly 720 miliónů EUR z celkových 915 miliónů EUR zobchodovaných v prvním kvartále 2015). Největší transakcí, která se uskutečnila v prvním čtvrtletí, byl prodej portfolia Atrium European Real Estate společnosti Palmer Capital. Odhaduje se, že celkový objem transakcí v roce 2016 bude obdobný jako v loňském roce (cca 2,8 miliardy EUR).

Mezi kupujícími dominovali v prvním čtvrtletí čeští investoři, o české nemovitosti se však stále více zajímají investoři ze zahraničí. K tradičním kupujícím ze západní Evropy (Rakušané, Němci, Britové) se tradičně přidávají obchodníci z JAR, Číny, Vietnamu nebo Indonésie. Čínští investoři dostali od vlády zelenou k investicím mimo domácí trhy a dle analýzy společnosti Cushman&Wakefield v roce 2015 nakoupili v Evropě nemovitosti s hodnotou o 22% vyšší než tomu bylo v roce 2014 nicméně původní základna je velmi nízká.

Na realitním trhu pokračuje od začátku roku zvyšování cen a snižování výnosů, které má pokračovat i v průběhu zbytku letošního roku. Dle studie Trend Report 2016, který každoročně vydává Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN), můžeme očekávat v letech 2016 a 2017 nárůst cen až okolo 5-6%. Podívejme se na situaci v jednotlivých sektorech.

Hrozí přehřátí trhu?

Reality se těší v posledních letech mezi investory velké oblibě zejména kvůli zajímavé výnosnosti a velmi nízkým úrokovým sazbám. Vysoká poptávka po omezeném počtu prémiových nemovitostí na kancelářském, maloobchodním a průmyslovém trhu tlačí ceny vzhůru a dá se proto očekávat, že investoři stále častěji budou obracet svou pozornost také k sekundárním neboli méně atraktivním nemovitostem s možnou přidanou hodnotou. V současné době jsou nůžky mezi jejich výnosy a tedy i cenami stále rozevřené, pokud však poptávka po tzv. „béčkových“ objektech významně poroste a jejich cena se bude přibližovat těm prémiovým, může to vést k další bublině.

Zdroj: www.patria.cz

 

 

16.06.2016

Unikátní rezidenční projekt Rezidence Park Kavčí Hory, který se nachází na pozemku v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower a areálu České televize na Kavčích Horách.

BYTOVÉ VĚŽE PRO PANKRÁCKOU PLÁŇ NAVRHNE ARCHITEKT PLESKOT

 

16.06.2016

Byty, obchody, restaurace, mateřská škola, zeleň, voda, ovocný sad, bylinková zahrada…To vše zahrnuje unikátní rezidenční projekt Rezidence Park Kavčí Hory, který na pozemku v sousedství nejvyšší pražské budovy City Tower a areálu České televize na Kavčích Horách připravuje developerská společnost Central Group. Autorem projektu je přední český architekt Josef Pleskot.

V první fázi projektu má vzniknout stavba se třemi věžemi. „Odborná porota v rámci architektonické soutěže velmi ocenila to, že návrh nepracuje s žádným oplocením, ale s formálně uzavřeným dvorem, který je přístupný pro veřejnost a vyplňuje jej kultivovaná pobytová zahrada včetně vodních prvků,“ řekl architekt Josef Pleskot.

„Je jasně stanoveno, kde je uvnitř a kde je vně, přičemž na rozhraní dvora a ulice jsou situovány obchody a služby.“ Výstavba se připravuje na veřejnosti nepřístupném brownfieldu, kde byly původně sklady a garáže a který nyní prochází stavebně i finančně nákladnou dekontaminací. Cel­ková plocha veřejně přístupných ploch a zeleně v areálu dosáhne 19 000 m2, z toho 3 000 m2 vznikne v přímé návaznosti na Centrální park na Pankráci.

Zdroj: www.asb-portal.cz

 

 

10.06.2016

Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových vyhlásil výběrové řízení na prodej barokního objektu bývalé Invalidovny v pražském Karlíně. Minimální cena je 637,7 milionu korun. Nabídky mohou zájemci posílat do 8. srpna, následovat bude aukce.

STÁT PRODÁVÁ INVALIDOVNU, CHCE MINIMÁLNĚ 638 MILIONŮ. ANI PO STO LETECH NENAŠEL JAK KOMPLEX VYUŽÍT

 

10.06.2016

"Stát tento specifický areál ke své činnosti nepotřebuje, o čemž svědčí i to, že pro něj nenašel definitivní využití ani téměř sto let od odchodu posledních válečných invalidů," uvedla ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu.

Areál Invalidovny zahrnuje zastavěnou plochu a nádvoří o výměře přes 12 tisíc metrů čtverečních a zahrady, které mají rozlohu téměř 10 tisíc metrů čtverečních. Areál je oblíbený mezi filmaři, natáčely se tam například některé scény z Amadea Miloše Formana.

Invalidovna byla postavena v letech 1731 až 1737 jako útulek pro válečné vysloužilce. Vzorem stavitelům byla podobná budova v Paříži. Plány na výstavbu vypracoval slavný barokní stavitel Kilián Ignác Dientzenhofer v roce 1730, pro nedostatek financí byla z návrhu realizována pouze jedna devítina. K ubytování válečných invalidů budova sloužila do roku 1935.

Donedávna v Invalidovně působil Vojenský ústřední archiv, který se přestěhoval do zrekonstruovaného objektu v areálu kasáren v Praze-Ruzyni. Ministerstvo obrany pak převedlo Invalidovnu na základě usnesení vlády na majetkový úřad. Úřad jej nabídl k využití ostatním institucím, které o něj neprojevily zájem.

Povodně v roce 2002 poničily v Invalidovně velkou část archivu - zatopily na 30 tisíc kartonů archiválií. Z nich se podařilo zachránit asi 26 tisíc krabic archiválií. Budova i vojenský archiv se s následky řádění živlu jen obtížně vypořádaly a přízemí stále nese viditelné známky poškození velkou vodou.

Zdroj: ČTK

 

 

06.06.2016

Stále více zájemců o nové bydlení sází na koncept Chytrého bydlení. Jaké vlastnosti konceptu náleží, na co se můžete spolehnout, co vám usnadní život a přinese vyšší komfort bydlení?

CHYTRÉ BYDLENÍ MÁ UŽ KONKRÉTNÍ BYTOVÉ PROJEKTY

 

06.06.2016

Dlouhodobá životnost a kvalita samotného bydlení - to je to, co je pro nový byt důležité. Chytré bydlení používá v souladu s udržitelným rozvojem přírodní materiály, kvalitní konstrukční zpracování a technologie, díky nimž se v bytech také lépe žije.

Díky snadnému ovládání pomocí mobilních telefonů a dalších přístrojů řídíte v bytech Chytrého bydlení na dálku nejen teplotu, ale i některé další funkce, které si lze dopředu zvolit. Součástí moderních technologických prvků bytu je rovněž nucené větrání v podobě rekuperace, včetně automatického ovládání časovými programy, větrání na základě obsahu CO2 a vlhkosti nebo i režim chlazení. Vzduchotechnika s pylovými filtry navíc ze vzduchu zachytí jednotlivé hmotné částice. Předejdete tak nadměrné vlhkosti vzduchu a výskytu plísní, roztočů a dalších patogenů. Díky tomu vás už nebude tolik bolet hlava a nebudete trpět alergiemi, migrénami a dechovými potížemi.

Vhodnému nakládání s energiemi pomáhají rovněž vhodné dispozice bytů a udržování efektivních poměrů obydlených ploch a společných prostor. Díky tomu nemají bytové domy Chytrého bydlení například příliš dlouhé společné chodby a další prostory, které všichni dohromady využívají. 

Neoddělitelnou součástí konceptu je také důraz na vaše bezpečí. Protipožární systémy slouží nejen k varování obyvatel Chytrého bydlení, ale také k přivolávání potřebné pomoci. Standardem jsou pro případ požáru samozřejmě i chráněné únikové cesty, požární stropní čidla nebo požární rolety.

Chytré bydlení současně zaručuje, že máte blízko na autobus nebo metro. Nestává se, že byste museli za prací, do obchodů a jinam složitě dojíždět. Samozřejmostí je rovněž občanská vybavenost v okolí.

Konkrétní bytové domy

Mezi bytové domy, které jsou na konceptu Chytrého bydlení založeny, patří například projekt BLV@Horní Měcholupy, CLB@Letňany nebo SMART byty. Na tyto pražské projekty již brzy navážou rovněž bytové domy v dalších městech Česka.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/

 

 

01.06.2016

Jakýkoliv úsporný systém je z finančního hlediska smysluplnou investicí nastolující příznivější podmínky k žití.  Začleňte se mezi příznivce inteligentních řešení a zakomponujte do svého běžného života solární energii, která vám poskytne dostatečnou dávku pohonných hmot pro harmonické udržení domácnosti vchodu. 

VYUŽITÍ SOLÁRNÍ ENERGIE VE PROSPĚCH VAŠEHO HOSPODAŘENÍ

 

01.06.2016

Hlavní výhody solární energie

Slunce nabízí využívání pomyslně nevyčerpatelného zdroje energie, proto jsou i provozní náklady na výrobu či lépe řečeno odchyt opravdu nízké. Když k tomu přidáme výhodu v podobě nenáročné obsluhy a dlouhou životnost zařízení v rozmezí od 15 do 25 let, tak se před námi poodkrývá skutečně efektivní nástroj.

Ze statistického sledování je zjevné, že přeměna sluneční energie dokáže pokrýt 20 až 50 % potřeby tepla k vytápění a až 70 % potřeby tepla k ohřevu vody ve standardní čtyřčlenné domácnosti. Solární systémy jsou podpůrným a zároveň čistým prostředkem k zajištění potřebného komfortu užívání rodinného domu.

S čím se u solárních systému musí počítat

Samozřejmě, že ani solární systémy neoplývají pouze hmatatelnými výhodami a vedle nich se objevují i nedostatky nepatrného charakteru, které výhodnost používání nedokážou předčit. Je více než jasné, že sluneční záření má během roku kolísavý charakter, není tedy možné tento zdroj využívat jako hlavní zdroj tepla. Vždy je nutné nainstalovat další podpůrný systém., aby se potřeba energie dokázala pokrýt i v méně slunečných dnech. Počáteční investice do solárních panelů se vám během velmi krátkého období vrátí.

Zdroj: http://www.bydleni.online/

 

 

27.05.2016

Prodej dalších 144 bytů v připravovaných budovách A a C byl zahájen. Zájemci o unikátní bydlení u řeky na dosah centra města mohou vybírat ze tří kategorií bytů v dispozicích od 1+kk do 6+kk.

PRODEJ BYTŮ V 2. FÁZI LUXUSNÍHO REZIDENČNÍHO PROJEKTU MARINA ISLAND BYL ZAHÁJEN

 

27.05.2016

Byty jsou rozděleny podle typu a nabízeného standardu na Penthousy, Townhousy a komfortní byty. Townhousy v přízemí připomínají vlastní zahradou a soukromou garáží bydlení v rodinné vile. Penthousy v nejvyšších podlažích poskytují dostatek soukromí a díky proskleným stěnám a vysokým stropům také výjimečné výhledy do okolí. Všechny byty mají prostornou terasu nebo balkon, kategorie Penthouse a Townhouse navíc disponují i přípravou na vlastní bazén.

Budoucí obyvatelé Marina Island budou mít k dispozici nejen privátní park a 24hodinovou recepci, ale také reprezentativní společenské prostory, speciální místo určené pro grilování s přáteli, fitness studio a automatickou myčku aut a kol v podzemním parkovišti.

O výjimečnosti celého projektu se můžete přesvědčit na vlastní oči. Nechte na sebe působit jedinečnou atmosféru bývalého holešovického přístavu a domluvte si schůzku s naším realitním makléřem, který vás provede nově zařízeným vzorovým bytem.

Zdroj: www.novinky.cz

 

 

19.05.2016

Atraktivní bydlení pro moderního mladého člověka, případně pár. A zároveň omezený rozpočet a co nerychlejší realizace. S takovým zadáním a limity pracovali mladí ruští architekti na proměně garsonky v centru Moskvy. Výsledek? Otevřený a vzdušný, přesto útulný prostor s industriálním laděním.

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA GARSONKY S OMEZENÝM ROZPOČTEM

 

19.05.2016

Moskevská garsonka, respektive studio, jak tomuto prostoru říkají jeho autoři, zabírá plochu asi 40 m2. Aby se ušetřili náklady a zároveň stihli šibeniční termín, rozhodli se pro otevřený základ v industriálním duchu. Surové cihlové stěny natřeli antracitovou barvou, betonový strop hrdě přiznali, původní palubovku zrenovovali a opatřili světlým nátěrem, nové rozvody elektřiny vedli po stěně…

INSPIRACE V RESTAURACI I NA BLEŠÁKU

Také vybavení zvolili s ohledem na pořizovací náklady. Úložné prostory opět pojali v souladu s industriálem – šatní skříň v předsíni nahradili plechovými továrními skříňkami, v kuchyni si zase pomohli otevřenými nerezovými regály z profesionálních provozů. Zbylý nábytek tvoří kousky z bleších trhů a internetových aukcí.

V kontrastu s černošedým laděním obytného prostoru, jehož součástí je i spací kout, je koupelna s bělostným obkladem. Kromě šicího stolku tu úlovky z blešáku zastupuje i starý žebřík-věšák na ručníky. Spolu s velkoformátovou dlažbou zdobenou ornamenty dodávají elegantní šmrnc jinak jednoduše a syrově laděnému prostoru. Koupelna s poměrně velkorysým sprchovým koutem je umístěna ve vestavném modulu, který je obložen prkny a z vnější strany má niku, jež je součástí kuchyňského zázemí. Architekti do ní „uklidili“ spotřebiče objemné: lednici, myčku a pračku, i ty drobnější: kávovar, mixér atp. Zároveň tu ještě zbylo místo na další úložné prostory, jimž na organizovanosti dodává použití velkých proutěných košů.

Aby zjemnili syrové ladění industriálního interiéru, vypomohli si pár rafinovanými doplňky. Centrální obytné části dodává francouzský šarm křišťálový lustr, obývacímu koutku s křesílky a televizí zase romantiku starý prošlapaný běhoun.

ZDROJ: www.homebydleni.cz

 

 

17.05.2016

Přiznané konstrukční prvky v interiéru, přímá řešení bez designového obalu, syrová stavba nezjemněná okrasnou zelení – nízkoenergetická navazuje na industriální charakter ostravského předměstí. 

NÍZKOENERGETICKÁ DŘEVOSTAVBA NAVAZUJE NA INDUSTRIÁLNÍ STYL OKOLÍ

 

17.05.2016

Umístění stavby do severovýchodní části parcely řeší odclonění klidové zóny od ulic, které se sbíhají na hraně pozemku. Rohová parcela tak získává více soukromí, především na jižní terase, kam ústí také výstup z ložnic i dalších pobytových částí domu. 

Všechny obytné místnosti směřující k jihu nabízejí maximální propojení se zahradou a jsou celoročně otevřeny slunci. Díky oknům až k podlaze zajišťují maximální solární zisky oproti severní technické části domu, kde jsou navržena pouze minimální pásová okna. Dispoziční rozčlenění dřevostavby pak zvýrazňuje dvojí fasáda, která počítá s prvkem času jako činidlem, který postupně barevně sladí šedé obkladové desky cetris a do stříbrna stárnoucí neošetřené dřevo.

Vstupní prostory v severní části domu pronikají přímo do tělesa obloženého svisle kladenými prkny s přiznanými mezerami. Zádveří s vestavěnými skříněmi se volně otevírá do vstupní haly se záměrně viditelnými rozvody vzduchotechniky. Vysoký prostor pod pultovou střechou tvoří centrum, z něhož se vějířovitě vchází do koupelny, WC, technické místnosti, ložnice a dětského pokoje, přičemž funkčnosti místností odpovídá orientace domu od severu k jihu. Na vyšší z těles objektu se napojuje nižší společenská část s otevřenou dispozicí obývacího pokoje a jídelny.

Vložená průchozí kuchyně s linkou po obou stranách a pásovým oknem tvoří jednotku se zvláštním účelem: na sucho zděná příčka mezi kuchyní a obývacím pokojem plní funkci akumulačního bodu uprostřed dřevostavby. Akumulační charakter zdiva působí ve stavbě z dřevěných panelů jako stabilizátor vnitřní teploty a podporuje promyšlený systém vytápění.

Návrh dispozic přijal investor hned napoprvé, včetně industriálních prvků, které se mu zalíbily.

Na vytápění domu se podílejí čtyři nezávislé složky propojené do jednoho funkčního systému. Na prvním místě stojí sluneční záření a vnitřní energetické zisky z vaření, spotřebičů a lidského tepla. Tyto přirozené zdroje doplňuje teplovzdušná rekuperační jednotka, která kromě větrání zajišťuje i rozvod teplého vzduchu v domě. Ten dřevostavbu okamžitě vytopí, stěny však zůstávají chladné. Protože nejde o sálavou složku, jsou pro zajištění této potřeby pod stropy umístěny infrapanely.Poslední součástí topného systému jsou krbová kamínka na palivové dřevo. Vydávají živé teplo, které vytváří úplně jinou atmosféru než všechny předchozí složky.

Energeticky úsporné domy z přírodních materiálů mohou díky moderním minerálním izolacím a izolacím na bázi dřevěných vláken svobodně dýchat.

ZDROJ: www.novinky.cz

 

 

14.05.2016

Čím víc na míru, tím líp. V novém bytě můžete změnit skoro všechno, zvlášť když ho koupíte ještě před dostavěním. Vstřícnost developera ke změnám a také jejich cenu ale zjišťujte, ještě než podepíšete rezervaci. Později byste mohli být hodně překvapeni.

NOVOSTAVBY: BYTY NA PŘÁNÍ. CO SI MŮŽETE NECHAT ZMĚNIT

 

14.05.2016

Každý si chce zařídit domov podle osobního vkusu, a protože ten, kdo si kupuje nový byt, obvykle neplánuje brzy rekonstruovat, žádá změny proti projektovému plánu rovnou u developera. Většina firem vychází svým klientům vstříc – z takzvaných klientských změn se totiž stala významná konkurenční výhoda. 

Přijít včas znamená vždy výhodu

Vedle volby vstřícného developera je první a nejdůležitější podmínkou vybírat si byt v novostavbě včas. Když byt rezervujete ve fázi projektu nebo před dokončením hrubé stavby, jsou možné i změny dispozice. Později si můžete vybírat podlahy, obklady, dlažby, dveře a koupelnové zařizovací předměty. Když ale přijdete k už hotovému bytu, budete si muset buď připlatit za změnu těchto prvků, které už budou hotové, anebo se s nimi smířit a soustředit se na další vybavení bytu.

Standardy a nadstandardy

Před rezervací bytu si vyžádejte v novostavbě takzvané standardy bytu – nabídku materiálů různých povrchů i tvarů zařizovacích předmětů, od vany až po typ kliky nebo vypínače. Všechno, co se už nevejde do ceny bytu, jsou potom nadstandardy. Vyžádejte si včas jejich ceník, abyste zjistili, jestli váš developer má výhodné smlouvy s dodavateli a je schopen zajistit dobré ceny. Ceny nadstandardu by měly být dostupné předem, abyste nebyli překvapeni cenami ve chvíli, kdy už nebudete moci koupi bytu vzít zpět.

Nejčastější změny? Koupelny, povrchy i dispozice

Každý developer usiluje o to, aby byty v původně navržené verzi vyhovovaly co největšímu počtu klientů a změn probíhalo co nejméně. K nejčastějším změnám patří změny elektroinstalací, například umístění zásuvek, vypínačů nebo světel. I na koupelnu má každý jiný názor – jeden nedá dopustit na vanu, jiný vyžaduje sprchový kout. Ale jsou možné i větší změny – například změny dispozic. U novostaveb se klienti mohou rozhodovat mezi 2+kk a 2+1, protože bývá připravena možnost postavit příčku, která oddělí kuchyň a jídelnu od obývací části. 

A jaké jsou limity pro klientské změny? Máte v podstatě volnou ruku, pokud se nebojíte si připlatit a přijdete včas. Samozřejmě platí, že čím luxusnější projekt, tím více klientských změn. Naopak nejméně změn probíhá v bytech na investici – přitom i tam se může vyplatit postavit příčku a vytvořit dva oddělené pokoje, nebo aspoň vybrat ty „nejodolnější“ standardy.

ZDROJ: http://www.penize.cz/

 

 

10.05.2016

Koupě nemovitosti s bazénem je vždy lákavá. Tato volba může ale skýtat hned několik nástrah, na které by si měli dát kupující pozor. Posoudit stav a užitné vlastnosti bazénů je pro laika, vzhledem k množství typů technologií, stavebních řešení a možností závad, téměř nemožné.

NA CO DÁT POZOR PŘI KOUPI DOMU S BAZÉNEM?

 

10.05.2016

Odborníci upozorňují na čtyři nejčastější hrozby, které nesmí kupující opominout, aby se výhodná koupě neproměnila ve špatnou investici.

1) Chybějící dokumentace nevěstí nic dobrého. Když potenciální vlastník není schopen posoudit stav vodní nádrže, jelikož prodávající a realitní kancelář nedokáží dodat stavební povolení s předepsanou projektovou dokumentací k vodnímu zařízení, včetně specifikace jeho provedení. Doložena by měla být i certifikace o shodě s příslušnými normami a základním technickým popisem.

2) Bazén je nevyužívaný. Pokud kupující při prohlídce nemovitosti shlíží do vypuštěné nádrže, je zle. Málokdo si uvědomuje fakt, že bazény a vodní nádrže jsou stavěné tak, aby se v nich vždy nacházela voda a to i přes zimní období. V případě vypuštění na delší dobu hrozí deformace bazénových stěn, které jsou tak vystaveny odlišným vlivům než při zatížení vodou. Bazénová vana může být vystavena tlaku podzemní vody nebo jiným zemním vlivům a tím hrozí porušení těsnosti.

3) Vestavěné vířivky a whirlpooly jsou nadstandardním vybavením luxusního bydlení. Tato zařízení, obzvláště pokud jsou vestavěná a součástí prefabrikovaných setů, jsou z hlediska technologie náročnější než samotné bazény. U některých instalací je prakticky nemožné měnit poškozené součástky, z důvodu nedohledatelnosti výrobce. Problémem může být i skutečnost, že zařízení je poskládáno z velice nestandardních komponentů.

4) Vzduchotechnika je nečekanou hrozbou u vnitřních bazénů. Zajišťuje správnou vzduchovou výměnu v prostorách bazénu. Nesprávná regulace může vystavit objekt nadměrné vlhkosti a s tím je spojeno riziko vzniku plísní a další negativní dopady. Alternativou ke vzduchotechnice jsou odvlhčovače, které zabraňují nežádoucím vlivům vlhkosti a jejímu pronikání do samostatné konstrukce objektu domu.

ZDROJ: Sportakcent

 

 

06.05.2016

Investiční skupina Penta ve čtvrtek 5. května 2016 představila plány na velkolepý developerský projekt Central Bussines District. Projekt studia zvítězil v soutěži před celou řadou návrhů tuzemských i zahraničních architektů.

CENTRAL BUSSINES DISTRICT BUDE POSTAVEN PODLE NÁVRHU ZAHY HADID

 

06.05.2016

Obchodní centrum u pražského Masarykova nádraží připravované investiční skupinou Penta má vzniknout podle návrhu architektonického studia nedávno zemřelé slavné britské architektky iráckého původu Zahy Hadidové. V celkem osmi budovách za minimálně 6,5 miliardy korun má vzniknout na 100.000 čtverečních metrů kancelářských ploch, obchodů a dalších prostor.

Projekt studia zvítězil v soutěži před řadou dalších návrhů tuzemských i zahraničních architektů. Na rozdíl od tuzemských studií dokázal vítězný návrh docenit význam pozemků za magistrálou u autobusového nádraží. Ty jsou sice v současnosti zanedbané, ale mají potenciál pro vznik živého náměstí a může se tím vytvořit funkční spojení mezi dvěma stanicemi metra a dvojicí pražských nádraží.

První fáze by se mohla začít stavět do dvou let, do té doby potřebuje společnost získat všechna potřebná povolení. V rámci této první etapy by mělo vzniknout na 45.000 čtverečních metrů administrativních a obchodních ploch, což je zhruba podobný rozsah jako u sousední budovy Florentina.

Hlavní budova nacházející se mezi nádražím a ulicí Na Florenci má svou fasádou připomínat koleje, které symbolicky skončí přechodem v jakousi zlatou věž. Tím má stavba odkazovat na podobu kolejiště Masarykova nádraží a zároveň hlavnímu městu přidat další dominantu. Šířka vzniklé ulice má pak být zhruba stejná, jako je výška okolních budov. To je rozložení hmoty, které podle psychologů působí na lidskou psychiku nejlépe.

Pro první etapu Penta vykoupila pozemky od Českých drah letos v lednu za 235 milionů korun. Celkem společnost potřebuje 22.000 čtverečních metrů plochy. 

Projekt výstavby u Masarykova nádraží je starší než deset let. V roce 2004 podepsaly České dráhy dohodu, na jejímž základě měla Penta na území předkupní právo. Dohoda rovněž stanovovala výpočet konečné ceny, drahám stanovovala 7200 korun za čtvereční metr budoucích kancelářských a jiných ploch. Od té doby se dopravce snažil opakovaně vyjednat vyšší cenu, nakonec ale kývl na dohodu upravující alespoň dřívější termín výplaty peněz.

ZDROJ: ČTK

Kontakty

BAUART s.r.o.

IČO: 241 91 272
DIČ: CZ24191272

Ul. Nákupní 1127, budova E,
25242 Jesenice, Praha-západ

Tel.: +420 246 083 230
GSM: +420 774 870 039

info@bauart.cz
sp@bauart.cz