19.05.2016

Atraktivní bydlení pro moderního mladého člověka, případně pár. A zároveň omezený rozpočet a co nerychlejší realizace. S takovým zadáním a limity pracovali mladí ruští architekti na proměně garsonky v centru Moskvy. Výsledek? Otevřený a vzdušný, přesto útulný prostor s industriálním laděním.

NEUVĚŘITELNÁ PROMĚNA GARSONKY S OMEZENÝM ROZPOČTEM

 

19.05.2016

Moskevská garsonka, respektive studio, jak tomuto prostoru říkají jeho autoři, zabírá plochu asi 40 m2. Aby se ušetřili náklady a zároveň stihli šibeniční termín, rozhodli se pro otevřený základ v industriálním duchu. Surové cihlové stěny natřeli antracitovou barvou, betonový strop hrdě přiznali, původní palubovku zrenovovali a opatřili světlým nátěrem, nové rozvody elektřiny vedli po stěně…

INSPIRACE V RESTAURACI I NA BLEŠÁKU

Také vybavení zvolili s ohledem na pořizovací náklady. Úložné prostory opět pojali v souladu s industriálem – šatní skříň v předsíni nahradili plechovými továrními skříňkami, v kuchyni si zase pomohli otevřenými nerezovými regály z profesionálních provozů. Zbylý nábytek tvoří kousky z bleších trhů a internetových aukcí.

V kontrastu s černošedým laděním obytného prostoru, jehož součástí je i spací kout, je koupelna s bělostným obkladem. Kromě šicího stolku tu úlovky z blešáku zastupuje i starý žebřík-věšák na ručníky. Spolu s velkoformátovou dlažbou zdobenou ornamenty dodávají elegantní šmrnc jinak jednoduše a syrově laděnému prostoru. Koupelna s poměrně velkorysým sprchovým koutem je umístěna ve vestavném modulu, který je obložen prkny a z vnější strany má niku, jež je součástí kuchyňského zázemí. Architekti do ní „uklidili“ spotřebiče objemné: lednici, myčku a pračku, i ty drobnější: kávovar, mixér atp. Zároveň tu ještě zbylo místo na další úložné prostory, jimž na organizovanosti dodává použití velkých proutěných košů.

Aby zjemnili syrové ladění industriálního interiéru, vypomohli si pár rafinovanými doplňky. Centrální obytné části dodává francouzský šarm křišťálový lustr, obývacímu koutku s křesílky a televizí zase romantiku starý prošlapaný běhoun.

ZDROJ: www.homebydleni.cz

Kontakty

BAUART s.r.o.

IČO: 241 91 272
DIČ: CZ24191272

Ul. Nákupní 1127, budova E,
25242 Jesenice, Praha-západ

Tel.: +420 246 083 230
GSM: +420 774 870 039

info@bauart.cz
sp@bauart.cz