06.06.2016

Stále více zájemců o nové bydlení sází na koncept Chytrého bydlení. Jaké vlastnosti konceptu náleží, na co se můžete spolehnout, co vám usnadní život a přinese vyšší komfort bydlení?

CHYTRÉ BYDLENÍ MÁ UŽ KONKRÉTNÍ BYTOVÉ PROJEKTY

 

06.06.2016

Dlouhodobá životnost a kvalita samotného bydlení - to je to, co je pro nový byt důležité. Chytré bydlení používá v souladu s udržitelným rozvojem přírodní materiály, kvalitní konstrukční zpracování a technologie, díky nimž se v bytech také lépe žije.

Díky snadnému ovládání pomocí mobilních telefonů a dalších přístrojů řídíte v bytech Chytrého bydlení na dálku nejen teplotu, ale i některé další funkce, které si lze dopředu zvolit. Součástí moderních technologických prvků bytu je rovněž nucené větrání v podobě rekuperace, včetně automatického ovládání časovými programy, větrání na základě obsahu CO2 a vlhkosti nebo i režim chlazení. Vzduchotechnika s pylovými filtry navíc ze vzduchu zachytí jednotlivé hmotné částice. Předejdete tak nadměrné vlhkosti vzduchu a výskytu plísní, roztočů a dalších patogenů. Díky tomu vás už nebude tolik bolet hlava a nebudete trpět alergiemi, migrénami a dechovými potížemi.

Vhodnému nakládání s energiemi pomáhají rovněž vhodné dispozice bytů a udržování efektivních poměrů obydlených ploch a společných prostor. Díky tomu nemají bytové domy Chytrého bydlení například příliš dlouhé společné chodby a další prostory, které všichni dohromady využívají. 

Neoddělitelnou součástí konceptu je také důraz na vaše bezpečí. Protipožární systémy slouží nejen k varování obyvatel Chytrého bydlení, ale také k přivolávání potřebné pomoci. Standardem jsou pro případ požáru samozřejmě i chráněné únikové cesty, požární stropní čidla nebo požární rolety.

Chytré bydlení současně zaručuje, že máte blízko na autobus nebo metro. Nestává se, že byste museli za prací, do obchodů a jinam složitě dojíždět. Samozřejmostí je rovněž občanská vybavenost v okolí.

Konkrétní bytové domy

Mezi bytové domy, které jsou na konceptu Chytrého bydlení založeny, patří například projekt BLV@Horní Měcholupy, CLB@Letňany nebo SMART byty. Na tyto pražské projekty již brzy navážou rovněž bytové domy v dalších městech Česka.

Zdroj: http://www.bydleni.cz/

Kontakty

BAUART s.r.o.

IČO: 241 91 272
DIČ: CZ24191272

Ul. Nákupní 1127, budova E,
25242 Jesenice, Praha-západ

Tel.: +420 246 083 230
GSM: +420 774 870 039

info@bauart.cz
sp@bauart.cz