Typové projekty rodinných domů

Naše společnost spolupracuje se třemi velkými českými architektonickými ateliéry specializujícími se na vypracování typových projektů rodinných domů. Jsou to přibližně 2 000 variant stylových, architektonických a technologických variant pro každý vkus. Získaný typový projekt je úplným kompletem dokumentů nezbytných k zahájení prací na získání stavebního povolení. Cena takového projektu činí přibližně 27 000 – 40 000 Kč a závisí na ploše domu a složitosti architektonických řešení.

Cena typového projektu činí přibližně 27 000 – 40 000 Kč

Projekt můžete koupit přímo u firmy prodejce nebo přes naši společnost (na cenu to nemá žádný vliv). Přesto by před získáním konkrétního projektu bylo lepší obrátit se na odborníky, kteří Vám pomohou vybrat optimální variantu s přihlédnutím ke zvláštnostem Vašeho pozemku, jeho orientace ke světovým stranám, specifiky následných přípojek k inženýrským sítím. Kromě toho, v případě přání z Vaší strany na sebe bereme vnesení možných korekcí nebo změn do typového projektu, rozpracování dispozičního řešení umístění domu, cest a malých architektonických forem a konstrukcí, projektu skladby plotu a vrat, projektu připojení k venkovním inženýrským sítím, sběr a získání nezbytných souhlasů pro připojení k venkovním inženýrským sítím, povolení od dozorčích státních orgánů, souhlasu majitelů sousedních nemovitostí, získání povolení k provedení prací na stavebním úřadu. Doplňkově nabízíme projekt územního designu a rovněž designové návrhy interiérů.

V nabízených katalozích vedle každé varianty stojí orientační cena výstavby domu "na klíč" (bez DPH). Pro domy s celkovou vnitřní plochou do 350 m2 je DPH 15%, pro domy s plochou více než 350 m2 je DPH 21%.

Cena "na klíč" znamená stav k nastěhování, ale bez kuchyně, svítidel a pochopitelně bez nábytku, závěsů atd. Použité materiály a zařízení patří do kategorie "standard" s povinným splněním požadavků státních dozorčích orgánů na dodržení konkrétních parametrů statické, ekologické, biologické, protipožární a technologické bezpečnosti, povolených ukazatelů tepelných ztrát a zvukotěsnosti.

Bohužel, konkurence mezi zpracovateli typových projektů vede k tomu, že ve svých projektech nabízejí materiály a zařízení z nižší škály povolených. Proto zpravidla zákazníky neuspokojují plastová okna, nejjednodušší varianty dveří a sanitární techniky, podlahových a stěnových krytin atd. Není to problém, protože k jejich záměně stačí pouze Vaše přání.

Po koupi typového projektu sběr nezbytných souhlasů a povolení zabere přibližně 30 dní, po podání nezbytného kompletu dokumentů na stavební úřad ještě dalších 30 dní. Po této lhůtě, jestliže neobdržíte žádné připomínky nebo odmítnutí stavebního úřadu, můžete zahájit stavební práce. Tato varianta "30 + 30" se však hodí pouze pro domy se zastavěnou plochou do 150 m2. Pro domy se zastavěnou plochou více než 150 m2 je nutné získat stavební povolení, což v důsledku znamená odklad zahájení stavebních prací nejméně o měsíc.

Typový projekt Vám v porovnání s individuálním projektem pomůže ušetřit minimálně 80 000 Kč. Přitom velký počet dnes nabízených typových variant umožňuje vybrat dům s vlastním neopakovatelným stylem, charakterem, atmosférou a důstojnou evropskou úrovní komfortu.

Typové projekty rodinných domů

Typové projekty rodinných domů

Typové projekty rodinných domů

Typové projekty rodinných domů

Kontakty

BAUART s.r.o.

IČO: 241 91 272
DIČ: CZ24191272

Ul. Nákupní 1127, budova E,
25242 Jesenice, Praha-západ

Tel.: +420 246 083 230
GSM: +420 774 870 039

info@bauart.cz
sp@bauart.cz